Bizonytalan időkben is erős vételi indok lehet az jó negyedéves jelentés
A múlt héten jellemzően az elmúlt időszakban már szinte megszokottá vált csökkenő tendencia dominált az amerikai tőzsdéken. Pénteken elérkezett a várva várt felpattanás, szép pluszba fordultak az amerikai vezető tőzsdeindexek a hét utolsó kereskedési napján.
A Dow Jones Ipari Átlag 466.36 pontos, 1.47 százalékos felpattanást követően 32 196.66 ponton zárt, az S&P 500 index 93.81 pontos, 2.39 százalékos pluszba fordult, míg a tech fajsúlyos Nasdaq Composite Index 434.00 pontos, 3.82 százalékos felpattanást követően 11 805.00 ponton zárta a pénteki kereskedési napot. A pénteki jó teljesítmény ellenére az amerikai vezető tőzsdeindexek múlt heti hozama negatívan alakult. A blue-chip Dow Jones 2.1 százalékos mínuszban zárta a hetet, a benchmark S&P 500 2.4 százalékot esett, míg a Nasdaq Composite Index 2.8 százalékot esett az elmúlt 5 kereskedési nap során.
Nehéz dolga van a befektetőknek ezekben a bizonytalan időszakokban, nehéz kiszámítani az árfolyamok mozgását. A pénteki kereskedési nap egyik legjobban teljesítő vállalata az Affirm Holdings volt, miután az Affirm az előzetesen vártnál erősebb negyedéves eredményekről számolt be. Az Affirm 31.43 százalékos pluszban zárta a hét utolsó kereskedési napját, csütörtökön szintén bombaformában volt a papír, 23 százalékos pluszba fordult a részvény. Úgy tűnik az olyan időkben, amikor nehéz megtalálni a potenciálisan jó befektetéseket, előszeretettel fordulunk az erős negyedéves jelentést nyilvánosságra hozó társaságokhoz.
Az Affirm negyedéves jelentéséből kiderült, hogy a harmadik negyedév során a társaság árbevétele 354.8 millió dollárrosra duzzadt, ami 53.59 százalékos növekedést jelent a tavalyi év azonos periódusában elért 231 millió dolláros árbevételhez képest. Az Affirm felülmúlta a Wall Street előzetes várakozásait, az elemzők 344 millió dolláros árbevételt prognosztizáltak.
A vállalat 54.7 millió dolláros, részvényenkénti 19 centes nettó veszteségről számolt be, ezzel szemben a tavalyi év azonos periódusában 287 millió dolláros, részvényenkénti 1.23 dolláros veszteséget ért el az Affirm. Az elemzők a valós számtól jóval magasabb, 46 centes veszteséggel kalkuláltak. A júniussal lezáródó negyedévre vonatkozóan 345-355 millió dolláros árbevételt becsül az Affirm, a FactSet adatai szerint az elemzők előzetes becslései 352 millió dollárról szóltak.
Az Affirm részvényei a többi FinTech vállalat részvényeihez hasonlóan megsínylették az elmúlt időszakot, felüdülést jelentetne a befektetők számára, ha újra tartósan emelkedő pályára tudna állni a papír. Az elmúlt 2 nap óriási rallyjának ellenére is az Affirm 76.42 százalékos mínuszban van 2022-ben.
Az Affirm jó teljesítményével szemben a FIGS például 24.98 százalékot esett pénteken, miután a magas inflációra és az ellátási láncból fakadó problémákra hivatkozva negatívan módosította az év egészére vonatkozóan az árbevételről szóló iránymutatását. A FIGS korábban 550-560 milliós árbevételt becsült 2022-re vonatkozóan, jelenleg már csak 510-530 millió dolláros árbevételt prognosztizál a társaság. A FIGS idén 65.02 százalékos mínuszban van. Az erős negyedéves jelentések mellett a pozitív iránybecsléseket is szívesen fogadják a befektetők, míg a gyengébb eredmények, iránymutatások hatására általánosságban délnek indul a részvény árfolyama.
A Robinhood is a pénteki kereskedési nap nagy nyertesei közé tartozott. A Robinhood 24.88 százalékos rallyt követően 10.69 dolláron zárta az elmúlt hét utolsó kereskedési napját. A felpattanás fő mozgatórúgója az a hír volt, mely szerint Sam Bankman-Fried, az FTX kriptotőzsde társalapítója jelentős összegben vásárolt az online brókercég részvényeiből. A bizonytalan piaci helyzetekben úgy tűnik újabb kapaszkodó lehet befolyásos emberek jelentős összegű vásárlásai, illetve eladásaik is.
A tőzsdei sikerességhez érdemes minél több kapaszkodót megragadni, ha bármilyen módon 50 százalék fölé tudjuk növelni a nyerési esélyeinket, már jó úton haladunk.