Optimistán kezdődött a pénteki reggeli kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX az első óra végére 116 020,28 pontra került. Az OTP árfolyama folytatta az előző napi gyengülést. A Mol erősödött a reggeli indulásnál. A Telekom is emelkedéssel kezdett. A Richter is pozitívan indította a napot. A részvénypiac forgalma reggel az első óra végén 1 milliárdnál járt.

A BUX újra visszatért a zöld tartományba. Forrás: Unsplash
A BUX zöldben kezdett a fagyos időjárás ellenére
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 0,64 pontos emelkedéssel 115 910,22 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest csaknem változatlan. A nyitás után az index elindult felfele és az eső óra végén 116 020,28 pontra került.
Az OTP árfolyama mai is gyengüléssel kezdett 0,43 százalékos áll lejjebb az árfolyam. A Mol viszont emelkedéssel indult a nyitást követően és az árfolyam 1,03 százalékkal nőtt. A Telekom árfolyama maradt az emelkedésnél és az árfolyam 0,54 százalékos pluszban áll. A Richter árfolyama szintén pluszban kezdett. A részvénypiac forgalma az első óra végén 1 milliárdnál járt. A csütörtöki vegyes hangulatot követően reggel optimistábban indult a kereskedés a pesti börzén.
A részvények árfolyama pénteken reggel
Mol: Az olajvállalat árfolyama +1,03 százalékkal 3 144 forintra emelkedett a kezdést követően.
OTP: A részvény ára -0,43 százalékkal gyengült és 36 640 forinton áll.
Magyar Telekom: Az árfolyam +0,54 százalékkal emelkedett és 1 850 forinton áll.
Richter: A részvény ára +0,78 százalékkal nőtt és 10 280 forinton áll.
4iG: A részvény ára +0,24 százalékkal erősödött és 4 250 forinton áll.
A részvénypiac forgalma az első óra végén 1 milliárdnál járt.
A részvények csütörtöki zárása
OTP: A részvény árfolyama 0,67 százalékkal 36 800 forintra esett, a továbbiakban a 35 662 és 37 113 forint közötti sávban mozoghat. A
Mol: Az árfolyama 1,83 százalékkal 3 112 forintra csökkent, a negatív korrekció folytatódása esetén 3 100 forint alá kerülhet, ellenkező esetben 3 168 forintig erősödhet.
Magyar Telekom: A papír 0,11 százalékkal 1 840 forintra emelkedett, a folytatásban 1 800 és 1 868 forint közé várható.
Richter: A részvény 0,78 százalékkal 10 280 forintra nőtt, gyengülés esetén 10 222 forintnál állhat meg, kedvező esetben viszont célba veheti vagy át is lépheti a 10 350 forintos szintet.
A BUX mai indulása az elemző szerint
Enyhe emelkedéssel korrigálhatja a csütörtöki visszaesést a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe pénteken írta előrejelzésében az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.
Varga Zoltán a vezető részvények árfolyamában egyelőre nem lát határozott irányokat. A legnagyobb kibocsátók vegyesen teljesítettek csütörtökön is , a BUX 0,56 százalékos csökkenéssel 115 909,58 ponton zárt.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálatot lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock