Sötét mód ikon
2025 december 02
Tőzsde napközben December 2. – A BUX pirosban áll, az OTP és a Mol gyengült, a Richter egyedül pluszban áll

Tőzsde napközben December 2. – A BUX pirosban áll, az OTP és a Mol gyengült, a Richter egyedül pluszban áll

Iránykereséssel folytatódik a kedd délelőtti kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX délelőtt tovább csökkent és dél körül 110 193,87 ponton állt. Az OTP árfolyama is gyengült. A Mol is mínuszra váltott. A Telekom változatlanul áll. A Richter egyedüliként áll pluszban és az árfolyam 0,78 százalékkal nőtt. A forgalom dél körül 4 milliárd felett jár.

A BUX gyengült kedden napközben délelőtt. Forrás: Unsplash

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,07 pontos nyitás után tovább csökkent kedden délelőtt. A BUX 11.30 órakor 110 193,87 ponton állt, ami az előző, hétfői záró értékéhez képest 220,46 pontos, 0,2 százalékos csökkenés, a keddi nyitásnál 220,39 ponttal alacsonyabb. A vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Az OTP árfolyama 0,72 százalékkal gyengült délelőtt. A Mol is mínuszban folytatta a napközben az árfolyam 0,07 százalékkal csökkent. A Telekom árfolyama változatlan maradt. A Richter árfolyama is egyedüliként maradt a pozitív tartományban és 0,78 százalékkal emelkedett napközben. A forgalom dél körül 4 milliárd felett jár. A reggeli pozitív lendület negatív irányt vett.

A részvények árfolyama kedden napközben

Mol: Az árfolyam 2 forinttal, 0,07 százalékkal 2 978 forintra csökkent.

OTP: A részvények ára 250 forinttal, 0,72 százalékkal 34 470 forintra esett.

Magyar Telekom: Az árfolyama nem változott, 1 766 forint maradt.

Richter: A gyógyszervállalat papírjainak árfolyama 75 forinttal, 0,78 százalékkal 9 690 forintra nőtt.

A részvénypiac forgalma délelőtt 4 milliárd forint felett volt.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock

Oszlányi Gyöngyvér



Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója, ahol gazdasági témájú cikkeket ír, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Médiaworksnél dolgozott újságíróként, és megfordult a Világgazdaság, Magyar Nemzet, Bors, Ripost vagy Metropol oldalain. Tapasztalata kiterjed a gazdasági, kulturális, valamint közösségi hírek szerkesztésére, és szoros kapcsolatban áll a napi gazdasági eseményekkel.Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Rendszeresen vett részt sajtóeseményeken, ahol interjúkat, tudósításokat és beszámolókat készített, sőt videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Pályafutását művészeti menedzseri és újságírói diplomával kezdte, majd a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Két évig műsorvezetőként dolgozott filmes témájú podcasteken. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, ahol sikeres reklámkampányokat szervezett és PR területen szerzett tapasztalatokat. Ezen kívül dizájnerként és kulturális menedzserként is több projektben vett rész sikeresen. Gyöngyvér fiatal korában táncművészként dolgozott nemzetközi filmekben szerepelt és modern darabokban működött közre.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.