Tovább folytatódott az Alteo rallyja
A pénteki kereskedési nap során és a múlt hét egésze során is vegyesen teljesített a magyar tőzsde. A BÉT-en jegyzett Prémium kategóriás részvények durván fele gyengélkedett, másik fele emelkedni tudott az elmúlt 5 kereskedési nap során.
A BUX index 0.81 százalékos csökkenést követően 52 141.58 ponton zárta a pénteki kereskedési napot, ezzel a BUX múlt heti hozama 0.64 százalékon alakult. A BUX index idén 2.8 százalékos pluszban van. Erősen kezdte az évet a magyar tőzsdeindex, ezt követően a korábban látott 54 ezer pont fölötti szintektől egyre távolabb került a BUX az elmúlt időszakban, január 25-ei lokális mélypontjáról azonban szépen felpattant az index. A BUMIX index értéke pénteken 0.12 százalékkal nőtt meg, a hetet 0.31 százalékos mínuszban zárta az index. A kis- és közepes részvények indexe 2022-ben 0.79 százalékos mínuszban van.
A Budapesti Értéktőzsdén 21 darab Prémium kategóriás részvényt jegyeznek, ebből a múlt hét során összesen 11 darab társaság papírja gyengélkedett, 7 részvény tudott emelkedést felmutatni, 3 papír stagnált. A Prémium kategóriába a likvidebb, szélesebb befektetői körrel rendelkező társaságok részvénysorozatai tartoznak.
Negatív tartományban zárta a múlt hetet a 4iG, a budapesti központú informatikai cég 0.60 százalékos mínuszban zárta február második kereskedési hetét. Negatív hozamot mutatott fel az Akko Invest (-1.21%), az AutoWallis (-1.67%) és a CIG Pannónia Életbiztosító (-1.13%) is.
Gyengélkedtek az ingatlanpiac szereplői is, a Budapesti Ingatlan részvényeinek értéke 0.84 százalékkal csökkent a múlt hét során, a Duna House stagnált.
A blue-chip részvények közül a Magyar Telekom és az OTP Bank zárta pozitív tartományban a múlt hetet, a MOL (-0.74%) és a Richter (-1.04%) is negatív tartományba fordult.
Az Opus Global árfolyama 4.26 százalékot esett az elmúlt 5 kereskedési nap során. Gyengén teljesített a PannErgy is, az energetikai cég árfolyamában 0.81 százalékos csökkenést láthattunk.
A Takarék Jelzálogbank részvényeinek értéke 0.42 százalékkal csökkent a múlt hét során, a magyar szeszesital-gyártó, a Zwack árfolyamában 1.75 százalékos visszahúzódást láthattunk.
A Duna House mellett az ANY Biztonsági Nyomda és a Waberer’s is stagnált.
A hét nyertese ismét az Alteo Energiaszolgáltató volt, a komplex energetikai szolgáltató részvényei 2180 forinton nyitottak hétfőn, a pénteki kereskedési napot pedig 2280 forinton zárta a papír, amely 4.59 százalékos erősödést jelent. A részvény egyébként kifejezetten jó formában van, az Alteo volt 2021-ben a legjobban teljesítő Prémium kategóriás részvény, az energetikai szolgáltató részvényeinek értéke 134.41 százalékkal nőtt meg a 2021. január 4 és 2021. december 30 közötti időszakban. Az elmúlt 3 hónap során 50 százalékos rallyt láthattunk a részvény árfolyamában.
2022 hatodik kereskedési hetének leggyengébben teljesítő Prémium kategóriás részvénye az Opus Global volt, az Opus árfolyama 4.26 százalékot esett az elmúlt 5 kereskedési nap során. Az Opus erősen kezdte az évet, azonban a lendület nem tartott sokáig, a részvény 2022-ben 1.9 százalékos mínuszban van, az elmúlt 1 év alatt pedig közel 22 százalékkal csökkent az Opus részvények értéke. Egyébként az Opus volt 2021 leggyengébben teljesítő Prémium kategóriás részvénye, a papír több mint 28 százalékos esést szenvedett el 2021. január 4 és 2021. december 30 között.
Ezen vállalatok részvényei teljesítettek jól a múlt héten:
Jó hetet tudhat maga mögött az Alteo Energiaszolgáltató és az Appeninn Vagyonkezelő Holding is. Az Appeninn 2.42 százalékos pluszban zárta a hetet, míg a komplex energetikai szolgáltató részvényeinek értéke 4.59 százalékkal nőtt meg.
Pozitív tartományban zárta a múlt hetet a Graphisoft és a Masterplast is. A szoftverfejlesztő cég árfolyamában 0.25 százalékos erősödést figyelhettünk meg, míg a Masterplast részvények értéke 0.23 százalékkal nőtt meg a múlt heti kereskedési napok során. A több mint egy évszázados autóipari tapasztalattal rendelkező Rába árfolyama 1.51 százalékkal nőtt meg.
Vegyesen teljesítettek a múlt hét során a blue-chip részvények is, a Magyar Telekom és az OTP Bank zárta pozitív tartományban a múlt hetet, a MOL és a Richter gyengélkedett. A MOL részvényeinek értéke 0.74 százalékkal csökkent a múlt héten, ezzel a multinacionális olaj- és gázipari vállalat részvényei 6 százalékos pluszban vannak idén. A négy blue-chip részvény közül a Magyar Telekom teljesített a legjobban a múlt héten, a részvény 4.07 százalékos emelkedést mutatott fel a hét során. A Magyar Telekom ezzel 2022-ben 5.7 százalékos pluszban van. Az OTP Bank árfolyamában 1.48 százalékos erősödést figyelhettünk meg az elmúlt 5 kereskedési nap során. A magyar bankpapír 7.2 százalékos pluszban van idén. Magyarország egyik legfontosabb gyógyszeripari vállalatának, a Richternek az árfolyamában 1.04 százalékos csökkenést figyelhettünk meg, ezzel a Richter 2022-ben 7.7 százalékos mínuszban van.
Egy újabb izgalmas hét előtt áll a magyar börze, vajon erőre kapnak a Prémium kategóriában jegyzett részvények?