Rendkívüli Hírek:

2024 szeptember 30

OPUS – íme a számok, rekord eredmények a cégtől

Ma hajnalban tette közzé féléves gyorsjelentését az OPUS Global Nyrt.. A vállalat majdnem az összes eredménysoron felülmúlta az előző év hasonló időszakát, még úgy is, hogy az árbevételben némi csökkenés látszott. A nehéz gazdasági környezet ellenére sikerült rekordot dönteni.

OPUS – közel 21 milliárd egy félév alatt

Az OPUS most közzétett számai szerint 2024 első hat hónapjában az árbevétel közel 301 milliárd forintot tett ki, a 2023 első félévében látott nagyjából 325 milliárdos árbevétellel szemben. A kisebb csökkenés ugyanakkor már nem látszik a többi eredménysoron. Az EBITDA 13,3 %-kal 47,6 milliárd forintra emelkedett, az adózott eredmény pedig a bázishoz képest 27,9 %-os növekedéssel meghaladta a 20,6 milliárd forintot. A teljes átfogó jövedelem 21,3 milliárd forint körül alakult.

Az egy részvényre jutó eredmény így 31,78 Ft lett a 2024-es első félévben, ebből az anyavállalatra jutó rész 28,51 Ft. Az első féléves eredmények történelmi csúcsokat jelentenek az OPUS esetében; a nem mindig éppen támogató külső gazdasági környezet ellenére hozott kiemelkedő számokat a vállalat. Lélfai Koppány, az OPUS vezérigazgatója kihangsúlyozta, hogy komoly erőt mutatott a cég 2024 első félévében, hiszen a kedvezőtlen külső gazdasági helyzet mellett is rekordokat döntött.

Szegmensek – erős számok a nehéz környezetben

Az OPUS négy fő szegmense közül az ipari szegmens közel 127 milliárdos árbevételt termelt, ami 3,9 %-os növekedés 2023 hasonló időszakához viszonyítva. A szegmensből 16,4 milliárdos EBITDA került realizálásra. Az adózott eredmény 16,1 milliárd forint körül alakult, ami 56,3 %-os visszaesés a bázisidőszakhoz képest. A mezőgazdasági szegmens esetében ezzel szemben az árbevétel 17 %-kal 58,2 milliárdra csökkent, az EBITDA 3 %-kal esett vissza 9,1 milliárdra. Most ugyanakkor nem keletkezett jelentős veszteség a pénzügyi eredmény soron, így a tavalyi mínusz után az adózott eredmény 3,9 milliárd forintot ért el.

A turizmus szegmensben jelentősen, 29,3 %-kal nőtt az árbevételhez 2023 első félévéhez képest, közel 20,2 milliárd forintra. Az EBITDA 3,1 milliárdot tett ki, az adózott eredmény ugyanakkor 53,5 %-os csökkenés mellett 320 millió forintot. Ennek oka leginkább a pénzügyi műveletek eredményének negatívba fordulása volt. Az energetika szegmens árbevétele bár 11,4 %-kal 106,6 milliárd forintra csökkent, az EBITDA 106,5 %-os emelkedéssel csaknem 20,7 milliárd forintot tett ki. A tavalyi első félévben a szegmens veszteséget termelt, ezzel szemben most 5,1 milliárd forint feletti profitról számolhatott be.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!