Mutatjuk hogyan teljesített a magyar Prémium kategória
A BÉT-en jegyzett Prémium kategóriás részvények túl nyomó többsége gyengén teljesített áprilisban, azonban akadtak köztük bombaformában lévők is. Pénteken, április utolsó kereskedési napján vegyesen teljesített a magyar börze, a globális pesszimista hangulat következtében az amerikai vezető tőzsdeindexek súlyos mínuszokba fordultak. Az S&P 500 és a Dow Jones Ipari Átlag 1970 óta nem zárt ilyen gyenge áprilist, a Nasdaq Composite Index utoljára 2000 áprilisában teljesített hasonlóan gyengén az év negyedik hónapja során. A hónapot a Dow Jones 4.9 százalékos mínuszban zárta, az S&P 500 8.8 százalékot esett áprilisban, míg a tech fajsúlyos Nasdaq Composite Index 13.3 százalékos mínuszba fordult.
Így teljesített a magyar börze áprilisban:
A BUX index 0.18 százalékos csökkenést követően 43 469.84 ponton zárta április utolsó kereskedési napját, ezzel a BUX áprilisi hozama -2.81 százalékon alakult. A BUX index idén több mint 20 százalékos mínuszban is járt, jelenleg mérsékeltebb, azonban még mindig súlyos, 14.30 százalékos mínuszban áll a magyar tőzsdeindex. A BUMIX index 3.25 százalékos mínuszban zárta az év negyedik hónapját. A kis- és közepes részvények indexe 2022-ben az elmúlt időszakban látott gyengébb teljesítménynek köszönhetően újra 13.3 százalékos mínuszban van.
A Budapesti Értéktőzsdén 21 darab Prémium kategóriás részvényt jegyeznek, ebből április során összesen 13 darab társaság papírja gyengélkedett, 6 darab részvény tudott emelkedést felmutatni, a Masterplast és a PannErgy stagnált. A Prémium kategóriába a likvidebb, szélesebb befektetői körrel rendelkező társaságok részvénysorozatai tartoznak.
Ezek a részvények teljesítettek gyengén áprilisban:
1 százaléknál kisebb mértékű visszahúzódást láthattunk április során az Alteo Energiaszolgáltató (-0.42%), a CIG Pannónia Életbiztosító (-0.93%), a Duna House (-0.83%), a Graphisoft (-0.27%) és a Takarék Jelzálogbank (0.83%) árfolyamában.
Nagyobb mértékű mínuszban zárt, ezzel gyenge hónapot tudhat maga mögött az Appeninn Vagyonkezelő Holding (-3.83%), az AutoWallis (-4,85%), a Magyar Telekom (-3.84%) és a Waberer’s is (-2,22%).
Még ettől is nagyobb mértékű, súlyos mínuszban zárta az év negyedik hónapját az AKKO Invest (-7.11%), az Opus Global (-10.24%), az OTP Bank (-11.07%) és a Rába (-11.03%).
Az alábbi részvények teljesítettek jól az év negyedik hónapjában:
Jó hónapot tudhat maga mögött a 4iG, a budapesti központú informatikai cég +0.50 százalékos hozamot mutatott fel. Az ANY Biztonsági Nyomda részvényeinek értéke 3.19 százalékkal nőtt meg április során, a Budapesti Ingatlan 15.98 százalékos pluszba fordult. A MOL árfolyama 4.37 százalékkal kapaszkodott feljebb a hónap során, a Richter részvények értéke 1.85 százalékkal nőtt meg. A Waberer’s áprilisi hozama 0.3 százalékon alakult.
Így teljesítettek április során a blue-chip részvények:
Vegyesen teljesítettek április során a blue-chip részvények, a MOL és a Richter emelkedést tudott felmutatni, a Magyar Telekom és az OTP Bank gyengélkedett.
A MOL árfolyamában 4.37 százalékos erősödést láthattunk áprilisban ezzel a multinacionális olaj- és gázipari vállalat részvényei 21.3 százalékos pluszban vannak idén.
A Magyar Telekom 3.84 százalékos csökkenést mutatott fel a hónap során, 2022-ben a részvény 5.6 százalékos mínuszban van.
Kifejezetten gyengén teljesített az OTP Bank, a magyar bankpapír árfolyamában 11.07 százalékos visszaesést figyelhettünk meg az év negyedik hónapja során. Az OTP Bank nagyon súlyos, 34.9 százalékos mínuszban van idén.
Magyarország egyik legfontosabb gyógyszeripari vállalatának, a Richternek az árfolyamában 1.85 százalékos emelkedést láthattunk áprilisban, a Richter azonban az OTP-hez hasonlóan különösen gyengén teljesít eddig idén, 2022-ben 18.1 százalékos mínuszban van a papír.
Vajon milyen hozamokat tartogat a május?