Tovább szárnyal a Richter
A 2021-es év eddigi nyertese a blue chipek közül egyértelműen a Richter. A gyógyszergyártó cég részvényei a koronavírus válság legrosszabb tőzsdei perceiben is felülteljesítettek, és hamar le is dolgozták esésüket a tavalyi év folyamán. Hogy aztán ősszel már új csúcsokon járjon az árfolyam. Az igazi szárnyalás azonban idén januárban vette kezdetét, amikor elkezdtek becslések érkezni arra, hogy a Richter árbevétele a vártnál messze több lehet bizonyos készítményekből. Az akkori rally azonban nem állt meg, az árfolyam azóta is emelkedő pályán mozog, immár a 9000 forintos szintet közelítve.
Technikai kép
Ha ránézünk a Richter árfolyamára technikai szemmel, akkor rögtön két dolog juthat eszünkbe. Az egyik, hogy egy olyan léptékű emelkedő trend zajlik, amivel igen nehéz lenne akár vitatkozni, akár szembe menni. A másik tényező azonban a jelentős túlvettség a különböző indikátorok és mozgóátlagok szerint; a Mol elmúlt hónapok során tapasztalt rallyját megszégyenítő ütemben emelkedik ugyanis az elmúlt hetekben a papír. A grafikon a napos időtávot mutatja be, de mind az RSI, mind a Bollinger-szalagok, mind a mozgóátlagok alapján hasonló kép mutatkozik be az 1 órás, 4 órás, de már a hetes gyertyákat vizsgáló grafikonokon is. Érdemes azonban tudnunk, hogy a Richter esetében nem ritka a túlvettség, 2019 novemberében láthattunk ugyanis hasonlóan túlhúzott indikátorokat, ráadásul tartósan
Sok múlhat a jelentésen
A gyorsjelentési szezon kezdetén vagyunk, és a blue chipek közül harmadikként a Richter is közli számait február 26-án. A cég esetében a leginkább sikeres gyógyszerkészítmények értékesítési volumenére lehet érdemes figyelni, de a menedzsment hosszabb távú előrejelzései is irányt mutathatnak. A szárnyalás tükrében valószínűleg árgus szemekkel fogják vizsgálni a befektetők a főbb eredménysorait a vállalatnak; egy vártnál is jobb jelentés újabb löketet adhat hosszútávon, egy csalódást keltő azonban lehetséges, hogy könnyen véget vethet a mostani rallynak is.