Richter – így néz ki 20 milliárd saját részvény vásárlás után
A Richterrel kapcsolatban a 2023-as év egyik legnagyobb fejleménye, hogy a gyógyszeripari cég maximum 40 milliárd forintos keretösszeggel saját részvény visszavásárlási programot hirdetett. A tegnapi napig bezárólag már 20 milliárd értékben vette magát a Richter, érdemes ránézni ezek után a grafikonra.
20 milliárdos határ
A Richter április 4-én jelentette be a programot, a részvények vásárlásának kezdőnapja pedig április 6. volt. Akkor a Richter árfolyama egyébként jelentősebb esésen volt túl, 7200 körül jegyezték a gyógyszercég árfolyamát a budapesti tőzsdén. Szeptember utolsó napjaira pedig már 9400 fölé emelkedett a Richter árfolyama, azóta viszont némi esést láthatunk. Még így is jóval magasabban áll viszont az árfolyam, mint a program bejelentése előtt. Érdekes lesz követni, hogy a 20 milliárdos határ elérése után milyen tempóban folytatódik az eredetileg egyébként 12 hónapos időtávra meghirdetett program. Nagyjából időarányosan teljesült az összeg, hiszen valamivel több, mint 20 hónap kellett a 20 milliárdos határ eléréséhez.
Richter – technikai elemzés
Az OTP Elemzési Központ tegnap a Richter árfolyamáról technikai elemzést adott ki. Az elmúlt két hét oldalazásával, a csökkenő rövid trendvonalat törte a görbe az elemzés szerint. A 8500 körüli rés egyelőre fogja a papírt, de ahhoz, hogy ennél lejjebb menjen, be kellene tölteni azt a 8438-as szint elérésével – írják. A növekedési lehetőségek jelenleg nem túl nagyok, felülről a 9375 környéke erős ellenállássá vált szerintük. Összességében semleges az ajánlás az elemzés szövege szerint, egyértelműbb jelzésekre érdemes várni. Ellenállásként a 9375, a 9688, valamint a 10000 értékek lettek megjelölve, míg támasz a 8438, a 8125, a 7813 és a 7500 lehetnek. Technikai elemzés forrása: OTP Elemzési Központ
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!