2025 január 23

Reggeli Hírlevél 2021.06.02.

Belföld

Elrugaszkodni látszik a BUX

Elérkezett a várva várt kitörés, igaz a gyertya alakja árnyalja a képet. A tegnapi nap folyamán volt 2% körüli pluszban is a BUX, de aztán nap végére be kellett érnünk a 0,71%-os emelkedéssel, ami által 46 699 ponton tudott zárni a hazai index. Sok függhet a mai naptól, ha tud jönni egy szép zöld gyertya, ami megerősíti a kitörést, akkor pozitívabban állhatunk a következő hetek elé. Ha viszont jön a lepattanás, úgy akár komoly zuhanásba is kezdhet a BUX. 45 000 pont körül találhatjuk az első támaszt.

Az OTP is irányba vette az emelkedést

Az OTP is szépen teljesített tegnap és eddigi legmagasabb zárását mutatta be. 15 865 forinton fejezte be a napot, igaz 15 960 forint volt a napközbeni és mindenkori teteje. A forgalom is bíztató lehet, igaz nem volt kiemelkedő a volumene. Ahogy a BUX-nál, itt is szükség van a megerősítésre, ami a mai napon akár el is dőlhet.  Ezzel ellentétben egy visszatesztet is láthatunk, ahol 15 600 forintot veszi célba az árfolyam és akár egy onnan történő visszapattanás is bullish forgatókönyv lehet. Ha viszont azt letöri, úgy a 15 200 forint lehet a következő szint. Az biztos, hogy izgalmas napok elé nézünk.

A Richter a gyengélkedő Blue Chip szerepében

Nagyon csúnya gyertyát mutatott be a Richter. A nap elején még 1,68 %-os pluszban szerepelt az árfolyam, végül közel 1,5%-os mínuszban zárt az árfolyam, igaz csak az utolsó órákban jött a nagy öntés. Nem szép a cég chartja, erős csökkenő trendet láthatunk, a 8000 forint azonban fontos szint. Ha letöri, úgy a 200 napos mozgóátlag lehet a következő támasz, amely egyre közelebb és közelebb van az árfolyamhoz, jelenleg 7721 forinton. A Richter az elmúlt években szeretett erről az indikátorról pattanni, így ott akár egy nagyobb vevői nyomás is kialakulhat majd. Ha azonban ezt is letöri, úgy csúfos esés jöhet.

Nem tud leállni a forint

Továbbra is erősödik a forint, 346,2 forinton áll az euróval szemben. Utoljára 2020 augusztusában volt ennyire erős az euróval szemben a hazai deviza. A dollárral szemben is egyre erősebb a valutánk, 283,48 forinton áll a jegyzés.

Külföld

Zöldhullám Európában

Nagyszerű napot zártak tegnap az öreg kontinens vezető részvényindexei: a DAX 15 577,56 ponton, 0,99%-os pluszban, a CAC 40 6 492,11 ponton, 0,74%-kal a zöldben az FTSE 100 pedig 7080,46 ponton, 0,82%-kal a pozitív tartományban fejezte be a keddet. Amerikában lassan indult újra a kereskedés a Memorial Day miatti hosszúhétvége után, a vezető részvényindexek pedig keresték az irányt: a Dow 34 578,26 ponton, 0,11%-kal a pozitív tartományban tudott zárni, az S&P 500 és a Nasdaq kompozit azonban 0,12, illetve 0,30%-ot csökkentek, 4 201,52, illetve 13 655,18 ponton fejezték be a keddi kereskedést. Japán jól teljesített az éjszaka folyamán, Hongkong és Kína kevésbé: bő egy órával a budapesti kereskedés megkezdése előtt a Nikkei 225 28 971,00 ponton, 0,54%-kos pluszban van, ezzel szemben a Hang Seng 0,56%-os mínuszban, 29 323,87 ponton, míg a sanghaji kompozit 0,74%-kal a pirosban, 3 597,97 ponton áll. A fontosabb amerikai indexek határidői a nulla szint közelében vannak, azonban mindannyian pozitív értéket vesznek föl: a Dow futures 0,06%-os, az S&P 500 határidő 0,04%-os, a Nasdaq futures pedig 0,06%-os pluszban áll. A VIX határidő 19,30 pontos értéket vesz föl, ez 1,40 ponttal magasabb, mint a VIX index tegnapi záróértéke.

Az AMC (AMC) lehet a következő GameStop (GME), tegnap 20% fölött zárt az árfolyam

A tegnapi kereskedést 32,04 dolláros árfolyamon, 22,66%-os pluszban zárta az amerikai AMC mozihálózatnak a koronavírus járvány miatt korábban alaposan megütött, NYSE-n kereskedett részvénye, a népszerű kereskedési fórumokat pedig elárasztották a holdat megcélzó célárról szóló kisbefektetői spekulációk. Az AMC híveinek már külön nevük is van, a kereskedési fórumokon egyszerűen csak Majmokként (Apes) hivatkoznak saját magukra, és nem akarják megunni a banánt: a múlt héten 116%-ot, az idei évben pedig több mint 1100%-ot emelkedett az árfolyam. Erre tromfolt rá a vállalatvezetés, amikor a tegnapi napon – felbátorodva a Memorial Day miatti hosszúhétvége kiváló jegyeladási számain – 8 millió darab részvényt adott el a Mudrick Capital Managementnek, 230,5 millió dollár forráshoz jutva a részvénypakk eladásából, azzal a nyilvánosságra hozott szándékkal, hogy a szerzett pénzt felvásárlásokra fogják fordítani. Ilyen előzményekkel feltehetőleg senkit nem lepne meg, ha a majombugi folytatódna a mai napon és adott esetben kitartana akár péntekig is. Az RSI közel 90-es értéket vesz fel, ami azt jelenti, hogy lassan kiakad a túlvettség mérő: itt azonban nem érdemes a racionalitást keresni, ez most egy teljesen más műfaj. „Úgy tűnik, a lakossági befektetőknek határozott programjuk van, amely az AMC életben tartását jelenti, és hajlandóak szembe menni a nagy kockázati tőkealapokkal” – nyilatkozta egy neve elhallgatását kérő Wall Street-i elemző, minden bizonnyal David Attenborough hangján.

Ma jelent a Cloudera (CLDR), tegnap közel 25%-os pluszban zárt a papír

Budapesti idő szerint ma éjszaka, az amerikai kereskedés zárását követően teszi közzé az április 30-áig tartó negyedéves időszakra vonatkozó gyorsjelentését a Nasdaq-on kereskedett, vállalati felhőalapú megoldások szolgáltatására szakosodott Cloudera. Annak ellenére, hogy az elemzői konszenzus szerint veszteséges időszakot fog zárni a vállalkozás, és az egy részvényre jutó veszteség 8 cent lesz, a befektetői várakozások pozitívak: tegnap, a Memorial Day miatti hosszúhétvégét követő első kereskedési napon kitépték a papírt, az árfolyam 15,91 dolláron, 23,72%-os pluszban zárt. Egyelőre a Zacks és a Marketbeat is tartásra javasolják a papírt, azonban, ha ma, és holnap a jelentés közzétételét követően is kitart a bikák ereje, könnyen lehet, hogy módosítani fogják az elemzők az álláspontjukat.

Kismértékben növelik a kőolajtermelő országok a kitermelést

Miközben a kőolaj ára kétéves csúcsokat ért el – a Brent olaj hordónkénti ára valamivel több, mint 70 dollár, és egy hordó WTI olajért is közel 68 dollárt kérnek – a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) képviselői kedden megállapodtak, hogy fokozatosan bővíteni fogják a koronavírus-járvány miatt korábban visszavágott kapacitásokat, és július 1-jéig napi 2,1 millió hordóval emelik a kitermelést. A globális olajkartell tagállamai közül főleg Irán érdekelt a kapacitások bővítésében – mint ismeretes azonban az iszlám teokrácia nemzetközi helyzete jelenleg igen bizonytalan, elsősorban az ország nukleáris programja körül újra kibontakozó viták miatt. Szaúd-Arábia, a tömb egyik legbefolyásosabb tagja egyelőre csak a kitermelés mérsékelt bővítésében érdekelt: az olajmonarchia a nem OPEC-tag Oroszországgal együtt profitál a visszavágott termelés miatti magas olajárakból, azonban kisebb arab szövetségesei részéről nyomás nehezedik rá a kitermelési kvóták emelése érdekében. Elemzők szerint a tegnapi OPEC tanácskozáson Irán partnerként viselkedett az egyébként több szempontból rivális Szaúd-Arábia irányában, amikor nem foglalt határozottan állást a kitermelés jelentősebb bővítése érdekében.