2024 november 15

Reggeli Hírlevél 2021.05.26.

Belföld

Visszaesés a BUX árfolyamában –

Megtorpant az eddigi emelkedő tendencia a BUX árfolyamában, bár erre a korrekcióra lehetett az utóbbi napok alapján számítani. A forgalom továbbra is magas, technikai szempontból pedig semmilyen lényegesnek mondható támaszt nem tört át sem a napos, sem a hetes grafikonon az ár, így összességében valószínűleg inkább csak egy kisebb korrekciónak, profitrealizálásnak lehetünk tanúi.

Időlegesen megállt az OTP eddigi szárnyalása

A már szűk három napja tartó emelkedő tendenciában érkezett a tegnapi mínuszos nap az OTP-nél, ami 0,9%-os csökkenést, és 15475 forintos záróárat hozott magának. Elmondható, hogy az utóbbi napokhoz hasonlóan ez a papír volt a BÉT zászlóshajója, amely a forgalom több, mint feléért felelt. Technikai szempontból egyelőre a fő tendencia nem látszik, hogy veszélyben forogna, így inkább csak – BUX árfolyamához hasonlóan – egy időleges korrekciót látunk valószínűleg.

MOL: a 2300-as ellenállás egyelőre áttörhetetlen

Komoly ugrással nyitott a MOL árfolyama, de még reggel visszaesett a részvény az erős kezdést követően, és nap közben sem sikerült a rossz hangulaton javítani. A 0,9%-os esés, a 2245 forintos záróár így azt jelenti, hogy a 2300 forintos ellenállás egyelőre túl nagy falat a papír számára, így nem lenne meglepő forgatókönyv, ha a következő napokban 2150-2200 forint környékére is visszaesne az árfolyam, és csak onnan indulna egy újabb roham áttörni a még áttöretlen szinteket.

Továbbra is 348 környékén a forint 0

A várakozásoknak megfelelően nem okozott komolyabb volatilitást a piacon az MNB tegnapi közlemény, hiszen tartalma alapvetően már a múlt hét óta ismert volt. A forint a közleményre enyhe erősödéssel reagált, de már a délutáni órákban visszaemelkedett az euróval szembeni keresztárfolyam, amely így továbbra is a 348-as szinten tartózkodik. Az euróval szemben 348,94-en a dollárral szemben 284,83-on áll a jegyzés.

Külföld

A rossz adatok ellenére is csak kicsi esést láthattunk Amerikában

Az amerikai indexek alacsonyabban zártak kedden, miután az Egyesült Államokban történő ingatlanok értékesítése az előrejelzéseknél nagyobb arányban csökkent, és a fogyasztók körében mért bizalomindex először csökkent az elmúlt 6 hónapban. A FED azonban megnyugvást nyújtott a piacoknak, mivel kommentálta a jelenlegi helyzetet ahol az emelkedő árakkal és azok hatásaival kapcsolatban próbálta eloszlatni a félelmeket. A Dow 0,24%-ot csökkent, míg az S&P 500 0,2%-ot gyengült. A Nasdaw tudott a legjobban teljesíteni, 0,15%-ot emelkedett. A futures emelkedést mutat számunkra. A Dow 0,26%, az S&P500 0,28%, a Nasdaq pedig 0,38% pluszban van.

Közel a Robinhood IPO

A Robinhood a Szilícium-völgy egyik legértékesebb magánkézben lévő vállalata, és várhatóan a következő hónapokban tőzsdére lép egy olyan megállapodásban, amely 30 milliárd dollár fölé teheti a fintech cég értékét. Az ingyenes részvénykereskedés lehetőségét adó alkalmazás a legtöbb mutató szerint virágzik, még úgy is, hogy az idei évben voltak nehéz pillanatok a tőzsdéken. Sokak szerint azonban az alkalmazás túlságosan megkönnyíti a részvényekkel való kereskedést, és a befektetési folyamatot szerencsejátékká alakítja. A Robinhood viszont azt mondja, hogy az új generáció már alapjáraton is inkább így fektet be.

Egyre nagyobb hangsúlyt fektet a Sony a játékkonzolaira

A Sony Group szerdán közölte, hogy az elkövetkező három évben 2 billió jent (18,39 milliárd dollárt) költ stratégiai beruházásokra, ideértve a játék- és szórakoztató szolgáltatások előfizetőinek bővítését szolgáló lépéseket is. A vállalat profitál a PlayStation 5 iránti nagy keresletből, amelyet novemberben dobtak piacra és még mindig hatalmas érdeklődés övezi. A chipek globális hiánya azonban azt jelenti, hogy a Sony nem képes lépést tartani a játékkonzol iránti kereslettel.