2025 január 07

Reggeli hírlevél 2021.05.25.

Belföld

Ha minimálisan is, de ismét emelkedni tudott a BUX

Talán ahogy arra számítani lehetett, pénteken már nem volt akkora emelkedés a magyar tőzsdén, mint egy nappal előtte, de még így is sikerült pluszban zárnia a BUX árfolyamának, főként az OTP és meglepő módon talán a Richter teljesítményének köszönhetően. Technikai szempontból kedvező alakzattal zárt a grafikon, igazán erős fundamentális tényezőt pedig nem várhatunk erre a csonka hétre, így egy folytatólagos lassú emelkedés látszik talán a legvalószínűbbnek a következő napokban.

Közel a 16000 forintos szint az OTP-nél

Folytatni tudta az eddigi ragyogó májusi szereplést az OTP papírja, amely közel 1%-os emelkedéssel, és 15610 forintos záróárral már 16000 forintos álomhatárt közelíti. Egyelőre kérdéses, hogy azok a kereskedők, akik konkrétan erre az emelkedő hullámra ültek fel, mikor tartják reálisnak a pozícióik felszámolását, de nem lenne meglepetés, ha a 16000 forintos szint adna egy hullámot a részvényeladásoknak. Addig azonban egyelőre akadálytalannak tűnik az árfolyam útja.

Emelkedett a Richter, de még nincs vége a nehéz időknek

Állt jobban is napközben a Richter árfolyama, amely végül 1%-os emelkedéssel 8290 forinton zárt, de így is egyelőre megmenekült a részvény attól, hogy a 8000 forintos árszint alá bukjon. Technikai szempontból továbbra sem igazán kedvező a helyzet, egyelőre nincs igazán jól kirajzolódó trendforduló, de ezen a héten egy pozitív piaci hangulattal megtámogatva akár fordulhat is a kocka. A fordulat első szignálját a középső Bollinger-szalag áttörése adhatja.

350 alatt a forint, de tovább folytatódhat az erősödés

Jól sikerült a pünkösdhétfő a forint számára, hiába volt itthon munkaszüneti nap. A 348-as szint alá is be tudott nézni a grafikon napközben, és képes volt is ezalatt zárni, így folytatódni látszik az eddigi brutális forinterősödés. Hetes grafikonon 342.00-343.00 környékén látható egy komolyabb támasz, de technikai szempontból addig szabad lehet a hazai deviza útja. A keddi MNB közlemény valószínűleg nem tartogat sok beárazatlan hírt a kereskedők számára, így komoly piaci mozgásokat nem várnék a holnaptól.

Külföld

Jól teljesített hétfőn az amerikai piac

Igaz, hogy a magyar piac zárva volt tegnap, de az amerikai piac nem állt le, sőt szép hétfői napon van túl. A Dow 0,54%-ot erősödött és 34 401 ponton zárt, az S&P 500 0,98 %-ot emelkedett, így 4 198 ponton fejezte be a napot. A Nasdaq teljesített a legjobban, 1,68%-ot erősödve 13 639 ponton zárt. A futures is további emelkedést mutat. A Dow 0,21%, az S&P 500 0,27%, a Nasdaq pedig 0,41% pluszban van.

Nagy felvásárlás előtt áll az Amazon

Az Amazon közel áll az MGM Studios megvásárlásához, a vételár 8,5 – 9 milliárd dollár között lehet. 2017 óta ez lehet az Amazon legnagyobb akvizíciója, akkor a Whole Foods-ot vásárolták meg 13,7 milliárd dollárért. Az Amazon érdekelt abban, hogy minél több sorozat- és filmtartalmat szerezzen és készítsen a Prime Video szolgáltatásához, mivel ezzel tud versenyezni a Netflix, a Disney és más videó streaming szolgáltatásokkal. Az MGM a rengeteg tartalma miatt természetes módon illik minden streaming szolgáltatáshoz, így az Amazon hatalmas előnyt szerezhet magának ezzel a felvásárlással.

Újra indulhatnak a nagy hajóutak

A Norvég Cruise Line Holdings augusztusban vissza akar térni az amerikai partoknál való hajózásra, miután a COVID-19 járvány miatt több mint egy évvel ezelőtt leállt az egész iparág. Augusztus 7-től a Seattle-ből induló alaszkai körutazásokkal a Norwegian Bliss-szel tér vissza. Az utasoknak és a személyzet tagjainak is be kell lenniük oltva, csak úgy utazhatnak. A vállalat részvényei 4,6%-kal 30,05 dollárra emelkedtek.

Erős negyedéven van túl Szingapúr

Szingapúr gazdasága 2021 első negyedévében 1,3%-kal nőtt az egy évvel ezelőttihez képest – közölte a kereskedelmi és ipari minisztérium. Ez a legnagyobb növekedési érték Szingapúrban 2019 negyedik negyedéve óta, és felülteljesítőnek számít a hivatalos előzetes becslések szerinti 0,2%-os bővüléshez képest is. A kormány azonban figyelmeztetett a Covid-19 járvány következtében fellépő „fokozott bizonytalanságokra” az elkövetkező hónapokban, miközben 2021-es növekedési előrejelzését 4-6%-on tartotta.