2024 december 22

Reggeli Hírlevél 2021.04.26

Belföld

Szinte megállt a BUX emelkedése

Bár napon belül emelkedni tudott a részvényindex árfolyama a pénteki napon átlagos forgalom mellett, de az előző nap záróárához képest csökkenést láthatunk, ez is jól mutatja, hogy nem érkezett a piacra az a vételi erő, amelyre a szerdai bikaimpulzus után számíthattunk. Technikai szempontból azonban továbbra is adott a terület és a lehetőség az emelkedésre.

Megakadt a Richter növekedése is

Közel egy százalékos csökkenéssel zárt a Richter árfolyama pénteken, amely 8685 forintos záróárat jelent, technikai szempontból pedig a legfontosabb esemény a középső Bollinger-szalagról való visszapattanás volt. Ez utóbbi esemény lehetséges, hogy a következő napokban is befolyásolja a részvény árfolyamának alakulását. A forgalom átlagosnak volt mondható, hétzáráshoz képest, és a BÉT teljes napi forgalmához képest talán még felülteljesítőnek is mondható a Richter.

Egyre mélyebben a MOL

Egyre rosszabbul fest a MOL helyzete, hiszen tartósan csökkenő pályára látszik állni a részvény árfolyama, amit a pénteki 1%-os esés és a 2024 forintos záróár is jól mutat. A forgalom kifejezetten gyenge volt, de így is jól kirajzolódni látszik, hogy csak a 2000 forintos támasz tartja a grafikont, így technikai szempontból lassan megalapozottnak tűnik a déli irányba való áttörés.

Korrigált a forint

Némi erősödés érkezett a forint piacára pénteken, és a javuló hangulatban távolabb került a korábbi veszélyzónától a hazai deviza. A héten a legfontosabb monetáris esemény az MNB keddi kamatdöntése, így a várakozás jegyében telhet a hétfői kereskedés. Az euróval szemben 364,02-n, a dollárral szemben 302,83-on áll a jegyzés.

Külföld

Pozitív hangulat uralkodott pénteken a tőzsdéken

Az amerikai indexen jól teljesítettek a hét utolsó napján, amire szükség is volt az előző napok rosszabb teljesítménye után. A Dow 0,65%-ot erősödött és 34 044 ponton zárt, míg az S&P500 1,05%-ot emelkedett és 4 179 ponton fejezte be a napot. A legjobb teljesítményt a Nasdaq mutatta, 1,24%-os erősödésével 13 935 ponton zárt. A futures gyenge pluszban van, ami még nem mutat számunkra irányt a nap további részét tekintve. A Dow 0,11%, az S&P500 0,06%, a Nasdaq 0,01% pluszban tartózkodik jelenleg. Kérdéses, hogy ma a bikák vagy a medvék fognak fölénybe keveredni.

Fontos hét elé nézünk

Az előttünk álló hét a vállalati jelentések egyik legfontosabb időszaka, az S&P 500 körülbelül egyharmada friss számokkal jön a befektetők számára arról, hogy miként alakult a teljesítményük a március 31-ig tartó három hónap alatt. A világ legnagyobb cégei közül is sokan a héten teszik közzé első negyedéves jelentéseiket, köztük az Apple, a Microsoft, az Amazon és az Alphabet is. A globális gazdaság fokozatos újbóli megnyitásával az olyan cégek, mint a Boeing, a Ford és a Caterpillar is várhatóan komoly problémaként tekinthet az anyag- és szállítási árak emelkedése miatti költségnyomásra. Ezek a vállalatok is a héten teszik közzé számaikat.

Újra jöhetnek a növekvő kamatok?

A 10 éves amerikai kincstárjegy hozama a gyengülő trendből való kitörés küszöbén állhat. Az elmúlt hetek stabilizálódása után, a Wells Fargo Securities ügyvezető igazgatója Michael Schumacher azt várja, hogy a jelenlegi kockázati háttér a következő hetekben új lendületet ad majd a hozamoknak, így az újra emelkedésbe kezdhet. A 10 éves hozam 1,50% körül mozog jelenleg, majdnem 5%-ot esett az elmúlt hónapban. Sőt 1,7% felett is járt márciusban, de az elmúlt időszakban így is eddig 70%-kal, az elmúlt 52 hétben pedig 155%-kal nőtt. Schumacher arra számít, hogy a 10 éves hozam 2,10% és 2,40% között zárja az évet.

Nem javul a helyzet Németországban, egyre több a fertőzött

A korlátozások ellenére is emelkedett hétvégén a koronavírus fertőzések aránya Németországban. Olaf Scholz pénzügyminiszter arra figyelmeztetett, hogy május vége előtt nem számít arra, hogy a korlátozásokat enyhíteni fogják. Németország a fertőzések harmadik hullámának megfékezésével küzd, ahol a brit mutáns jelenti a legnagyobb problémát.