Rendkívüli Hírek:

2024 szeptember 21

Éllovasból gyenge láncszem-így áll most a Richter

A Richter volt az a blue chip, ami a leghamarabb kilábalt a koronavírus okozta zuhanásból, és bőven a járvány előtti csúcsaira emelkedett a részvény árfolyama. Nem volt meglepő a folyamat, ugyanis iparágából adódóan a Richter kevésbé érzékenyen reagál a gazdasági visszaesésekre. Ennek is köszönhetően március végén már 9300 forint felett is járt a Richter, azóta azonban jelentősebb mértékben visszaesett a jegyzés. Inkább a befektetők preferencia sorrendjében kell keresnünk az okokat, mintsem a céget közvetlenül érintő tényezőkben.

Kerek támasz

Ha ránézünk a grafikonra, akkor egyértelműen láthatjuk a március vége óta lefelé tartó trendet. Az esést a 8000 forint körüli, lélektanilag és technikailag is fontos kerek támaszszint állította meg már többször is, és most is ekörül ingadozik a harmadik legnagyobb blue chip árfolyama. Úgy tűnik, hogy ez a 7900-8000 forint közötti támasz a kulcsfontosságú tehát, ennek letörése indíthat be akár jelentősebb esést. Emelkedés esetén a 8400 körüli szint bevétele lenne fontos, ami többször ellenállásul szolgált a Richter számára. Felette már a 9000 forintos szint ostroma következhetne, de ez még jelenleg távolabbi célzóna az emelkedésben bízók számára.

Esésben, de támasznál a Richter (www.investing.com)

Más hangsúlyok

A Richterrel kapcsolatban negatív vállalatspecifikus hír nem érkezett a közelmúltban, ráadásul a legutóbbi gyorsjelentés miatt sem kellett, hogy csalódjanak a részvényesek. A cariprazine és a nőgyógyászati termékek sikere továbbra is töretlen, ráadásul a cég nemrég érte el történelmének legmagasabb árbevételét is. Annyit viszont érdemes megemlíteni, hogy mivel a Richter bevételei devizában érkeznek nagyobb részt, ezért a forint mostani erősödési hulláma nem tesz jót a profitsornak.

Az esés mögött inkább egyéb tényezők állhatnak. A Richter meglehetősen túlvett állapotba került az év eleji rally után, ezért a befektetők egy része realizálhatta az elért profitot. Emellett a gazdasági nyitással párhuzamosan a tőkepiaci szereplők figyelme inkább a hagyományos, ciklikus iparágak felé fordulhatott-láthattuk ezt az OTP nagyobb, és a Mol kisebb szárnyalásában is érvényesülni. Arról lehet inkább szó tehát, hogy egyszerre érkezett el a Richter számára a természetes korrekció ideje, valamint került át a hangsúly a vírus által kevésbé érintett iparágakról a gazdasági nyitással feltámadó cégekre. Ennek ellenére viszont fontos rögzíteni, hogy a gyógyszercég fundamentumai kicsit sem változtak, így lehet még a jövőben potenciál a Richter részvényeiben-természetesen jó nemzetközi hangulat és pozitív vállalati sztorik mellett.