2025 január 09

4iG és Opus: jó eredmények

Már szinte feledésbe merültek a blue chipek gyorsjelentései, de végre megérkezik lassan a többi tőzsdei cég 2020-ra vonatkozó beszámolója is. A legérdekesebb a mai napon a 4iG, valamint az OPUS beszámolói lehetnek. Jól teljesített a két cég 2020 nehéz körülményei ellenére, a 4iG esetében osztalék kifizetésére is sor kerül. Lássuk a részleteket!

4iG: szárnyaló adózott eredmény

A 4iG 2020-as adózott eredménye 3,4 milliárd forintra nőtt, ami egyetlen év alatt több, mint 20 %-os növekedés. Látható, hogy a cég dinamikus terjeszkedési stratégiája jó ütemben halad, és ebbe értelemszerűen még nincs benne a DIGI felvásárlása. A cég a részvényei után osztalékot is fizet, 2,2 milliárd forintot meghaladó mértékben. Részvényenként ez majdnem 24 forint osztalék, ami igen szép osztalékhozamot nyújt a befektetőknek. A részvény árfolyam ugyanakkor még nem tükrözi a jó eredményt, 2019-ben még közel 1000 forintot is ért egy 4 iG részvény.

Jó hírként kell értékelni, hogy az akvizíciók mellett is képes osztalék fizetésére a cég, ez a vállalat stabil jövedelemtermelő képességét mutatja. Érdemes lesz jól eltenni a 2020-ra vonatkozó jelentést, mert a DIGI felvásárlása előtti helyzetet jól mutatja.

Opus: osztalék nincs, de javuló eredmény van

Az Opus cégcsoport számára különösen negatívan hatott a koronavírus járvány, hiszen a turizmus az egyik fő bevételi forrás. Ennek ellenére az árbevétel során kétszemjegyű növekedést ért el a vállalat, az EBITDA pedig csaknem harmadával képes volt nőni 2020-ban a 2019-es bázisévhez viszonyítva.

Tavaly is veszteséges lett ugyanakkor a cég, de érdemes ezt is az előző évhez hasonlítani. Akkor ugyanis több, mint 40 milliárd forintos mínuszt volt kénytelen elkönyvelni az Opus az adózott eredmény során, 2020-ra ez a szám 6,2 milliárd forintra mérséklődött. Osztalékot ennek megfelelően nem fizet a cég a tavalyi üzleti év után. Az Opus árfolyama is messze van még mindenkori csúcsaitól, és hosszú ideje egy viszonylag nyugalmasabb időszaka lehet a részvényeseknek. Ha kitörne az árfolyam, akkor elsőként a 300 forintos szintet lenne érdemes figyelni, lefelé pedig a 200 forintos szint jelenthet támaszt.