
Még sosem fizetett ennyit a Richter –93 milliárdot fizetnének ki a részvényeseknek
Soha nem látott mértékű, 93 milliárd forintos osztalékot javasol kifizetni a Richter Gedeon Nyrt. igazgatósága a tavalyi eredmények után. Ez részvényenként 509 forintot jelentene, és jóval meghaladja a tavalyi, szintén kiemelkedő szintet. A döntést április végén hozza meg a közgyűlés, a kifizetés júniusban indulhat.
Rekordközeli kifizetés várható a Richternél
A Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett közgyűlési előterjesztés szerint a Richter Nyrt. igazgatósága 93 milliárd forint osztalékot javasol kifizetni a 2024-es eredmény után. Ez részvényenként 509 forintnak felel meg, amely a jelenlegi saját részvényállomány figyelembevételével került kiszámításra.
A pontos összeg a tulajdonosi megfeleltetés napján forgalomban lévő részvények számától függ, a saját részvényekre jutó osztalék is kiosztásra kerül a részvényesek között.
Miből fedezik a hatalmas osztalékot?
A 509 forintos javasolt osztalék az anyavállalat tulajdonosaira jutó, korrigált konszolidált adózott eredmény 38,6 százalékának felel meg. Összehasonlításképp: a tavalyi üzleti év után 423 forintos osztalékot fizettek részvényenként, ami 78,8 milliárd forintos teljes osztaléknak felelt meg.
A társaság pénzügyi háttere stabil: 2024 végén a cégcsoport 1545,8 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 243,2 milliárd forint teljes átfogó eredménnyel zárta az évet.
Mikor juthatnak a pénzükhöz a részvényesek?
A vezetőség osztalékjavaslatáról a 2025. április 29-én tartandó éves rendes közgyűlés dönt majd. A tervek szerint az osztalék kifizetése 2025. június 12-én indulhat.
Hogyan teljesít a Richter a tőzsdén?
A Richter részvényei jelenleg a BÉT prémium kategóriájában forognak. Hétfőn 10 010 forinton zártak, az elmúlt egy évben 8550 és 10 250 forint között mozgott az árfolyam. A kedvező pénzügyi eredmények és az osztalékjavaslat hírére élénk befektetői érdeklődés várható.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock