2025 február 04

Olcsóbbak lesznek a Széchenyi Kártya Max + hitelei – Márciustól jön az új kamatcsökkentés

Tovább csökkennek a Széchenyi Kártya Program MAX+ hiteleinek kamatai. Így 300 milliárd forinttal nagyobb hitelvolumen válik elérhetővé a kkv szektornak.

A Kavosz Zrt. és a bankszektor együttműködésének eredményeként 2025. március 1-jétől tovább csökkennek a Széchenyi Kártya Program MAX+ hiteleinek kamatai. A kamatcsökkentés következtében 300 milliárd forinttal nagyobb hitelvolumen válik elérhetővé, ezáltal is támogatva a kkv-szektor fejlődését.

Mérséklődő kamatok a vállalkozások számára

A Kavosz bejelentése szerint a beruházási típusú hitelek – így az Agrár Beruházási Hitel és a Beruházási Hitel – valamint a lízingkonstrukció kamata 3,5%-ról 3%-ra csökken. A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ (beleértve a Turisztikai Kártyát is) és a Likviditási Hitel kamata 5%-ról 4,5%-ra csökken 2025. március 1-jétől.

A Demján Sándor Program hatása

A 2024. november 1-jén bevezetett Demján Sándor Program már korábban csökkentette a beruházási hitelek kamatát 5%-ról 3,5%-ra. Az újabb kamatcsökkentés most a fix kamatozású szabad felhasználású hitelekre is kiterjed. A kamatok csökkentéséhez a Kavosz Zrt. 0,1, a bankszektor pedig 0,4 százalékpontos tehervállalással járul hozzá.

Kiemelkedő kedvezmények a „ZÖLD” hitelek esetében

A már most is rendkívül kedvező kamatozású „ZÖLD” alkonstrukciójú beruházási hitelek kamata változatlanul 1,5%-os nettó kamatszinten marad, amely továbbra is rendkívül előnyös a vállalkozások számára.

Kavosz Zrt. és a bankszektor közös fellépése

Krisán László, a Kavosz Zrt. vezérigazgatója szerint a kamatcsökkentés újabb lendületet adhat a magyar kkv-szektornak. A vállalkozások ezzel a többletforrással fejleszthetik tevékenységüket, bővíthetik eszközállományukat, és hozzájárulhatnak a gazdaság egészének növekedéséhez.

A Magyar Bankszövetség szerint a vállalkozások márciust követően a bankközi referenciakamatok feléért juthatnak hitelekhez, ami tovább csökkentheti a finanszírozási terheiket. A Széchenyi Kártya beruházási- és folyószámlahitel-konstrukciói különösen népszerűek a mikro-, kis- és középvállalkozások körében, mivel segítik őket a hatékonyabb működés és energiahatékonyabb termelés elérésében.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Kavosz