Tudd biztonságban otthonod: mutatjuk, hogyan és mikor érdemes lakásbiztosítást kötnöd!
Otthonunk maradéktalan védelme érdekében érdemes körültekintően eljárnunk, amikor lakásbiztosítást választunk és kötünk. Hogy miért? Azért, mert fedezetet nyújt az ingatlan és az ingóságokat érintő különféle káreseményeire, mint például tűz, vízkár vagy természeti csapások. A megfelelő biztosítás kiválasztásánál éppen ezért elengedhetetlen figyelembe venni a személyes igényeket, valamint az ingatlan adottságait, hogy minden értékünket maximális biztonságban tudhassuk.
Tulajdonképpen mi is az a lakásbiztosítás?
A lakásbiztosítás ingatlanra, illetve a benne található ingóságokra vonatkozó biztosítási forma, amely kártérítést nyújt bizonyos káresemények bekövetkezésekor. Az ilyen típusú biztosítási megoldás a családi házakra, lakásokra és társasházi ingatlanokra egyaránt érvényesíthető. Érdemes időben gondoskodni a megkötéséről, hiszen a váratlan események bármikor bekövetkezhetnek, és komoly anyagi következményekkel járhatnak.
Mikor érdemes lakásbiztosítást kötni?
Gyakorlatilag könnyebb lenne azokat a szituációkat felsorolni, amikor nem éri meg a megkötésével foglalkozni, de íme egy lista azokról a helyzetekről, amik egyértelműen a lakásbiztosítás megkötése mellett szólnak..
- Első ingatlan vásárlása: ha először vásárolunk ingatlant, érdemes azonnal biztosítani, hogy megóvjuk a benne lévő értékeket.
- Felújítás vagy bővítés után: az új építési, felújítási munkák jelentős mértékben növelhetik az ingatlan értékét, komfortját, ezért nem szabad elfeledkezni a biztosítási feltételek frissítéséről sem.
- Vagyon gyarapodása esetén: ha új ingóságokkal, értékes eszközökkel gazdagodunk, ajánlott az új kritériumok szerintmásik biztosítási csomagra váltani, ami fedezi az új eszközökben keletkező károkat..
Mire nyújt fedezetet a lakásbiztosítás?
Megannyi káresemény tartozik bele ebbe a kategóriába, lefedve majdnem az összes forgatókönyvet, ami idővel bekövetkezhet.
- Természeti katasztrófák (vihar, jégverés, villámlás okozta károk).
- Tűz- és robbanáskár.
- Vízvezeték-hálózat meghibásodása.
- Betöréses lopás és vandalizmus.
Mire kell meg odafigyelni a megkötésnél?
A kiválasztás, megkötés folyamatában több szempontot is ildomos mérlegre tenni.
- Kárkifizetési feltételek: nézzük meg, hogy milyen feltételekkel téríti meg a biztosító a károkat, és milyen eseményekre nyújt fedezetet.
- Önrész összege: döntsük el, mekkora önrészt vállalunk, ez jelentősen befolyásolja a biztosítási díj nagyságát.
- Extra kiegészítők: egyes biztosítók külön kiegészítéseket is ajánlanak, például műszaki cikkekre vagy értéktárgyakra vonatkozóan.