2024 november 17

Bővítette termelési kapacitását a CE Glass 1989 Kft.

A CE Glass 1989 Kft. uniós támogatással, csaknem ötmilliárd forintos beruházással bővítette Szeged határában működő telephelyét és termelési kapacitását. 

A nyílászárókhoz, belsőépítészeti megoldásokhoz, építőipari projektekhez síküveget készítő cég ügyvezetője, Varga Gusztáv a 2,391 milliárd forintos uniós támogatással megvalósuló beruházást bemutató csütörtöki sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: piaci hullámvölgyek idején a cég felszabaduló kapacitásait fejlesztésre fordítja. A beruházás révén olyan automatizációt sikerült elérni a cégnél, amely csupán néhány vállalkozásnál létezik a világon. A létrehozott rendszer robottechnológiával szállítja az üveget a vágósorokhoz, ahol a szabászat is automatizáltan zajlik. A vágás után az üveg szinte emberi kéz érintése nélkül kerül a szortírozórendszerbe, onnan a szigetelősorokra – ismertette a beruházás részleteit a szakember. Hozzátette: a projekt részeként 8 ezer négyzetméter területű, a hosszútávú környezeti fenntarthatóság érdekében megújuló energiaforrást alkalmazó technológiával felszerelt csarnok is felépült. A beruházásnak köszönhetően a vállalkozás csökkenteni tudja költségeit, radikálisan mérsékelhető a selejt aránya.

Az élőmunka folyamatos drágulása ellenére bővítik a létszámot, a fejlesztéseknek köszönhetően jelentősen megemelkedik a termelési volumenét – tudatta az ügyvezető. A hazai építőiparban jelentkező csökkenő kereslet miatt a vállalat exportpiacain szeretné bővíteni az értékesítést. A törekvés eredményeként már jelenleg is az értékesítés több mint felét teszi ki a kivitel. Hagyományosan Románia a CE Glass legfontosabb külföldi piaca, emellett fontos célország Szlovákia, Ausztria, az ex-jugoszláv országok, mintegy harminc országba szállítanak – közölte Varga Gusztáv. Öt-hat évvel ezelőtt a CE Glass jellemzően kétrétegű hőszigetelő üvegeket gyártott, bevonat nélkül vagy csak néhány bevonattal. Ma már magas hozzáadott értékű, prémium üvegtermékeket állít elő a vállalkozás, amelyek legtöbbször három üvegrétegből állnak, hangszigeteltek, sokszor edzettek és a megrendelő igénye szerint festést vagy – a biztonság érdekében – laminálást is kapnak – mondta a szakember.

Varga Gusztáv több mint százéves hagyomány folytatásaként 1989-ben nyitotta meg Szilánk néven képkeretező és üvegező műhelyét Szegeden. A vállalkozás az évek során nagykereskedelemmel, üvegfeldolgozással, szigetelőüveg-előállítással és üvegipari gépek gyártásával bővítette tevékenységi körét, és kilépett a nemzetközi piacra. A tevékenységét CE Glass néven folytató vállalkozás új termelő és logisztikai központját Szeged határában, Szatymazon 2012-ben adták át. A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a családi tulajdonban álló, 45 alkalmazottat foglalkoztató CE Glass 1989 Kft. értékesítésből származó nettó árbevételét tavaly 5 milliárd forintra növelte a 2022-es 4,55 milliárd forintról. A vállalkozás adózás utáni eredménye 2022-ben 876 millió, tavaly 591 millió forint volt.