Rendkívüli Hírek:

2024 november 23

Negyvenezer pont alá süllyedt a BUX

A hét első kereskedési napján továbbra is pesszimista hangulat uralkodott a világ börzéin. Az európai vezető tőzsdeindexek súlyos mínuszokba fordultak. A német DAX, a francia CAC 40 és az angol FTSE 100 is gyengélkedett tegnap. A német tőzsdeindex 1.98 százalékos mínuszban zárta a hétfői kereskedési napot, a CAC 40 1.31 százalékos mínuszba fordult, míg az FTSE 100 0.40 százalékot esett tegnap. A zuhanás a magyar tőzsdét sem kerülhette el, negatív tartományban zárt számos BÉT-en jegyzett részvény.

A BUX tegnap napközben 37 809 pontig süllyedt, a tőzsdezárásig azonban még erősödni tudott az index és végül 0.90 százalékos csökkenést követően 39 883.29 ponton zárta a hét első kereskedési napját a magyar tőzsdeindex A részvénypiac forgalma 52.4 milliárd forinton alakult tegnap. A BUX index idén 21.37 százalékos mínuszban van. Erősen kezdte az évet a magyar tőzsdeindex, azonban az év elején látott 54 ezer pont fölötti szintektől egyre távolabb került a BUX az elmúlt időszakban. A múlt hetet leszámítva utoljára 2020 decemberében zárt 40 ezer pont alatt a BUX.

https://www.teletrader.com/

A BUMIX index értéke hétfőn 2.38 százalékkal esett visszább, ezzel a kis- és közepes részvények indexe 2022-ben 17.61 százalékos mínuszban van.

Vegyesen teljesítettek tegnap a blue-chip részvények, az OTP és a Richter is negatív tartományba fordult, a MOL és a Magyar Telekom azonban erősödni tudott.

A MOL árfolyamában 5 milliárd forintos forgalom mellett 3.66 százalékos felpattanást láthattunk tegnap, ezzel a multinacionális olaj- és gázipari vállalat részvényei 3.3 százalékos pluszban vannak idén.

A Magyar Telekom enyhe, 0.13 százalékos pluszban zárta a hétfői kereskedési napot, ezzel a Telekom idén 2.8 százalékos mínuszban van.

Az OTB Bank részvényeinek értéke 41.6 milliárd forintos forgalom mellett 3.84 százalékkal csökkent tegnap. A magyar bankpapírt kifejezetten súlyosan érinti az orosz-ukrán konfliktus, és a bankokkal szembeni általános bizalmatlanság, az elmúlt időszakban szinte folyamatosan csökkent a részvény árfolyama. Az OTP már 39.7 százalékos mínuszban van idén.

A Richter árfolyamában 3.31 százalékos csökkenést figyelhettünk meg hétfőn, ezzel Magyarország egyik legfontosabb gyógyszeripari vállalatának részvényei 2022-ben 23 százalékos mínuszban vannak.

Tovább folytatódott a forint zuhanása is, hétfőn délelőtt megközelítette a 400 forintos szintet az euró árfolyama.

Az európai vezető tőzsdeindexekhez hasonlóan tegnap az amerikai vezető tőzsdeindexek is negatív tartományba borultak, a részvénypiacokon továbbra is a félelem és a bizonytalanság uralkodik.