Elfáradt a nap végére New York
A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 33,08 ponttal, 0,15 százalékkal, 22 085,34 pontra esett. Az S&P 500-as mutatója 5,99 ponttal, 0,24 százalékkal csökkent, és 2474,92 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite indexe 13,31 ponttal, 0,21 százalékkal lett kevesebb és 6,370.46 ponton zárt.
A zárás előtt még pozitív hangulat volt
Mintegy két órával a zárás előtt a Dow indexe 0,07 százalékkal, az S&P 500 0,09 százalékkal, a technológiai részvények mutatója pedig 0,26 százalékkal állt hétfői záróértéke fölött.
A gyenge kezdés után délután emelkedésbe fordultak a legfontosabb mutatók. A hangulatváltásban az játszotta a főszerepet, hogy újabb jó munkaerőpiaci adat érkezett, a betöltetlen állások száma júniusban rekordszintre, 6,2 millióra emelkedett.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
A nagy felívelés periódusának folytatását várták, amelynek során a DJIA eddig kilenc egymást követő kereskedési napon történelmi rekordon zárt. A kereskedés azonban lanyha, érezni, hogy a piaci szereplők jó része és a törvényhozás is szabadságon van – mondják brókerek.
Az inflációs adatokra várnak
A jelentési szezon lassan kifut, csak néhány nagy kiskereskedelmi cég negyedéves eredmény-beszámolója van hátra. A piaci szereplők már a pénteken esedékes amerikai inflációs adatokra várnak, hogy következtetni tudjanak az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed monetáris politikájának pályájára.
A magasabb infláció és a robusztus munkaerőpiac együtt kamatemelésre késztetheti a Fedet.
Hétfőn erősödéssel zártak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói. A DJIA 0,12 százalékkal, az S&P 500 0,16 százalékkal, a Nasdaq Composite pedig 0,51 százalékkal emelkedett.
A kínálat nyomja a piacot
Az olajpiacon lemorzsolódtak a jegyzések. Az amerikai olajkészletek és a kútfurások számának enyhe csökkenése, továbbá a szaúd-arábiai export visszafogása támogatja az árakat, de az OPEC összességében nagy kínálata nyomja a piacot.
A nigériai és a líbiai termelés erősen nő, ami kétségessé teszi a nagy olajtermelők által elhatározott termeléscsökkentés hatékonyságát. Az OPEC termelése júliusban idei rekordot döntött, és Líbiában, amelyre nem vonatkozik a temeléscsökkentési megállapodás, ismét termelésbe állt a Sharara mező, ahonnan napi 270 ezer hordó olajat hoznak felszínre.
A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent hordójának ára kedd estig 24 centtel 52,14 dollárra, a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) fajta jegyzése pedig 25 centtel 49,14 dollárra süllyedt.
Erőre kapott a dollár
A vártnál jobb amerikai munkaerőpiaci adat hatására a dollár erősödött az euróhoz képest, az európai valuta kora este 1,1761 dollár körül forgott.
Az arany elvesztette napközbeni nyereségét, miután a dollár erősödésnek indult. Az erősebb dollár drágábbá teszi az aranyat a nem dollárral fizető vásárlók számára.
A fém unciáját (31,104 gramm) kora este 1253,70 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,3 százalékkal alacsonyabban, mint hétfő este.
A nap negatív meglepetése a Richter volt
Emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók kedden. A londoni FTSE100 index 0,10 százalékos, a frankfurti DAX-30 0,32 százalékos plusszal, a párizsi CAC-40 mutató 0,25 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX viszont 170,33 pontos, 0,46 százalékos csökkenéssel, 36 771,27 ponton zárt.