
Gyenge nyitás jöhet Európában
Az európai kereskedés kezdete előtt mintegy másfél órával a határidős indexjegyzések alapján az IG Markets a londoni FTSE-100 indextől 13 pont, a frankfurti Xetra DAX indextől 12 pont, a párizsi CAC-40 indextől pedig 10 pont gyengülést várt nyitásra.
Szerdán éjszaka egyszerre kétfokozatú leminősítéssel a befektetési kategória alsó szélére rontotta Spanyolország hosszú távú államadós-besorolását a Standard & Poor’s hitelminősítő intézet. A besorolásrontás euróövezeti befektetői hangulatra gyakorolt hatása a tőzsdeindexek gyengülésében mutatkozhat meg csütörtökön.
Az IMF-közgyűlés hírei mellett csütörtökön még a szeptemberi német és francia fogyasztói árindex, az Európai Központi Bank októberi gazdasági helyzetértékelése, a német ifo gazdaságkutató intézet rövid távú prognózisa, a munkanélkülisegély-kérelmek heti változása az Egyesült Államokban, az amerikai augusztusi külkereskedelmi adat, illetve az amerikai tőzsdei eredménybeszámolói szezon jelentései befolyásolhatják a tőzsdei árfolyamokat.
A szerdán közzétett amerikai vállalati eredmények nem sok jóra engedek következtetni. A DJIA-30 index három hónapja a legnagyobb, közel egyszázalékos napi veszteséget szenvedett el, ami rányomta a bélyegét a globális tőzsdei kereskedelemre is, az ázsiai indexek veszteségbe csúsztak a csütörtöki kereskedésben. Szerdán az európai indexek veszteséggel zártak: az FTSE-100 33,54 ponttal, 0,58 százalékkal 5776,71 pontra, a Xetra DAX 29,30 ponttal, 0,41 százalékkal 7205,23 pontra, a CAC-40 pedig 16,91 ponttal, 0,50 százalékkal 3365,87 pontra csökkent.