Rendkívüli Hírek:

2024 november 21

Fordulatok a piacokon-nehéz követni a gyors irányváltásokat

Az elmúlt napokban már több cikkünkben is kitértünk rá, hogy jelentős volatilitás tapasztalható a piacokon. Emellett pedig a gyorsjelentési szezon is egyre inkább felpörög, ezért a hazai blue chipekre a nemzetközi hangulaton túl az egyedi eredmények is hatást gyakorolnak. Nézzük, hogy állnak a főbb instrumentumok az igen változékony hét utolsó kereskedési napjának derekán!

DAX

DAX: egyik nap piros, másik nap zöld (www.investing.com)

Az egész Európában irányadónak nevezhető német tőzsdeindex árfolyama igen hektikusan mozgott az utóbbi napokban: tegnap például bőven 14000 pont felett tartózkodott délelőtt, ennek ellenére ma már 13700 alatt volt a nyitás utáni percekben. Egyelőre azonban sikerült feltámadnia az indexnek, 13800 pont fölé kapaszkodott a jegyzés, bár onnan újra lefordult a jegyzés.

BUX

Jócskán találunk izgalmakat a magyar tőzsdén is: a nemzetközi mozgásokra való reagáláson túl a gyorsjelentésekre is érdemes figyelni. Tegnap piaczárás után tette ugyanis közzé számait a Magyar Telekom. Jó eredményekről számolt be a telekommunikációs cég, ennek ellenére egyelőre esik az árfolyam, de még így is 400 forint felett tartózkodik a jegyzés az utóbbi időben kibontakozó rallynak köszönhetően.

A Richter ma hajnalban tette közzé negyedik negyedéves gyorsjelentését: rekord árbevételről, de az elemzői várakozásoktól némileg elmaradó profitról számolt be a gyógyszercég. Ennek ellenére a Richter árfolyama is mínuszban áll jelenleg, valószínűleg a hírre eladás esetét is láthatjuk most. Emellett a Mol is kisebb esést mutat, ezeknek, valamint az OTP stagnálásának eredőjeként veszteséget kénytelen elkönyvelni ma eddig a BUX index is.

Merre tovább?

Láthatjuk, hogy ha a magyar piacon annyira nem is, de nemzetközi szinten nagyon hektikusak a mozgások a napokban. Az amerikai hozamemelkedések, a profitrealizálások, a technikai korrekció szükségessége mind szerepet játszhat a kialakuló esésben. A kérdés az lehet a továbbiakban, hogy mennyire sikerül felállnia az indexeknek az ütésekből: ha igen, akkor az optimizmus folyamatos jelenlétét mutatja, ha viszont nem, akkor komolyabb korrekció is előfordulhat.