Egyre rosszabb a helyzet a magyar tőzsdén
OTP
Az OTP napos grafikonján látható, ahogy az árfolyam egy csökkenő csatornában halad már június óta, melyből az 50 napos mozgóátlag nem engedi kitörni. Korábban már négyszer fordult elő, hogy az 50-es mozgóátlagról fordult le a papír, és jelenleg megint azt próbálta áttörni. A mai esés jócskán eltávolított az árfolyamot a technikai szinttől, sőt a Bollinger középső vonalát is letörte, ami napokig tartotta a chartot.
A mai kereskedési nap döntő fontosságú lesz abból a szempontból, hogy újra megpróbálkozik-e az 50-es átlaggal, vagy elkezdik adni a papírt, és a következő állomás, amire a befektetőknek figyelni kell majd, az a 9200-as csatorna alj lesz-e.
Richter
A gyógyszercég is nagyon fontos technikai szinthez érkezett, mivel a lassan egy éve kialakult emelkedő trendvonalat érintette újra az árfolyam, aminek áttörése valóban szignifikáns lenne a papír további irányát illetően. Felfelé sok akadály áll a Richter előtt, aki épp most kezdte el gyártani az első hivatalos koronavírus elleni gyógyszert, a Remdesivirt, mivel az 50-es, a 100-as és a 200-as mozgóátlag is a jelenlegi árfolyam fölött található.
Kulcsfontosságú lesz a mai napban, hogy ne törjön le az emelkedő trend különben tovább eshet az árfolyam.
Mol
A Mol az olajipar és az energia szektor globális gyengélkedése miatt érthetően van azon az árfolyamon, amin most kereskednek vele. Jelenleg 60 forint választja el a magyar céget attól, hogy új 2020-as mélypontot érjen el. Felülről az 50-es mozgóátlag tolja egyre lejjebb az árfolyamot, amit az utóbbi időben többször át akart törni az árfolyam, sikertelenül.
Mindaddig, míg a makrogazdasági tényezők nem javulnak, és a Mol nem töri át alulról a csökkenő trendet, addig nem várható érdemi javulás a Mol árfolyamában.
Forrás: investing.com